Bayern u velikom stilu do nove titule prvaka!

Minhenski Bayern odbranio je naslov prvaka Njemačke. Bavarci su večeras na gostovanju pregazili Wolfsburg rezultatom 6:0, te su tri kola prije kraja osigurali 27. naslov u klupskoj historiji. Nakon što je danas RB Leipzig kiksao protiv Ingolstadta (0:0), bilo je jasno da će Bayern eventualnom pobjedom doći do novog naslova.

To se na kraju desilo i Bavarci su sa šest golova u mreži počastili domaćine.

Poveli su u 19. minuti. David Alaba je prekrasno pogodio za 0:1, da bi do kraja poluvremena Robert Lewandowski s dva gola povećao prednost gostiju iz Minhena na 3:0.

Nastavak meča donosi potpunu katastrofu za Wolfsburg.

Robben je u 66. minuti povećao prednost na 4:0, da bi posao u ovom meču završili Thomas Muller i Joshua Kimmich za konačnih 6:0.

Bavarci su tako na lagan način stigli do 27. naslova prvaka Njemačke, dok je Wolfsburg u teškoj situaciju i boriće se za opstanak.